Odyseusz cierpiący

nakład wyczerpany
Masz pytania?

Krzysztof Paweł Kowalewski


Odyseusz cierpiący

Wiersze przebrane

 

 

Wrocław 2011, ss. 24, format 115x200 mm, oprawa zeszytowa z obwolutą

ISBN 978-83-62571-05-5

 

 

Ty piszesz wiersze? – słyszę zwykle, gdy nieopatrznie przyznam się do tak „niepoważnej” skłonności.
No tak, wielki, dojrzały mężczyzna, zajmujący się przyziemnymi interesami i poezją – paradoks. Ale życie pełne jest paradoksów. I szczęśliwych przypadków.
Przypadkowo, na początku lat siedemdziesiątych, dorastałem w szczególnym mieście, tak przenikniętym kulturą, że nie sposób było nią nie nasiąknąć. To miasto nazywa się Wrocław.
Przypadkowo, w szczególnym okresie mojego życia, przeczytałem tomik poezji wielkiego włoskiego poety Giuseppe Ungarettiego, i już miałem swojego cicerone. Jeśli ktoś mi wytknie, ze jestem mniej lub bardziej udolnym jego naśladowcą, uznam to za wielki komplement.
Zupełnie przypadkowo żyję w epoce internetu, i kiedy zacząłem umieszczać na lokalnym ostródzkim portalu swoje wiersze, walające się dotychczas w zakamarkach biurka, spodobało mi się to zajęcie.
Jeszcze bardziej przypadkowo spotkałem kiedyś pewnego człowieka, który – o dziwo! – nie zdziwił się, że piszę wiersze. Stąd ta publikacja.
Paradoksalnie, ten ostatni przypadek potwierdza, ze istnieją nie tylko negatywne skutki picia wódki. Umiarkowanego picia – zaznaczam.

Krzysztof Paweł Kowalewski (o nicku Chochlik)